Sprawa likwidacji bezpośredniego połączenia przez ul. Elbląską autobusu linii 178 w gdańskiej Olszynce budzi emocje. Po licznych protestach mieszkańców głos zabrał Łukasz Kłos, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. W rozmowie z naszą redakcją przyznał, iż analizy dotyczące nowego przebiegu linii wciąż nie zostały zakończone. Na pytanie o przyczyny wprowadzenia takiego rozwiązania, nie potrafił udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Trzy fakty Niejasne powody decyzji Podczas rozmowy Łukasz Kłos odwoływał się do problemów infrastrukturalnych. To wynikało z remontów mostów, które mają miejsce na ul. Toruńskiej, a także z planowanych kolejnych, choć teraz nie umiem powiedzieć, których dokładnie, bo ja się inwestycjami nie zajmuję.
Dyrektor ZTM nie potrafi wyjaśnić zmian w linii 178
wbijamszpile.pl 9 miesięcy temu
- Strona główna
- Polityka krajowa
- Dyrektor ZTM nie potrafi wyjaśnić zmian w linii 178
Powiązane
Dziennik Ustaw z 26 czerwca 2026 r. (poz. 850-853)
29 minut temu
Monitor Polski z 26 czerwca 2026 r. (poz. 641-643)
30 minut temu
Polecane
Zaostrzenie przepisów wobec sprawców przemocy domowej
1 godzina temu










