Aleksandra Dulkiewicz w 2024 r. wygrała wybory bez nerwówki. Ponad 60 proc. w pierwszej turze to wynik, który daje komfort i polityczny spokój. Dziś, dwa lata później, w Gdańsku nie ma rewolucji ani spektakularnych kryzysów. Jest za to coś innego – narastające poczucie, iż miasto zadłuża się szybciej niż portfele jego mieszkańców mogą to dźwignąć. I iż rachunek za ambitne plany coraz częściej trafia do zwykłych ludzi. Nie chodzi o jedną decyzję. Chodzi o ciąg drobnych ruchów: podwyżki opłat, rozszerzanie stref parkowania, rosnące podatki lokalne, kolejne miliony zapisane w budżecie jako deficyt. Osobno wyglądają technicznie. Razem tworzą wyraźny kierunek –
Dwa lata rządów Aleksandry Dulkiewicz. Gdańsk coraz droższy w utrzymaniu
wbijamszpile.pl 2 miesięcy temu
- Strona główna
- Wybory i nastroje
- Dwa lata rządów Aleksandry Dulkiewicz. Gdańsk coraz droższy w utrzymaniu
Powiązane
Minister zdrowia przepadła jak kamień w wodę
8 godzin temu
Rumunia i Mołdawia zjednoczone? Przyjęto projekt ustawy
10 godzin temu
To on będzie nowym szefem ZUS. Kim jest Liwiusz Laska?
12 godzin temu













