Czy w piecu na pellet można palić ekogroszkiem?

2 lat temu

Coraz więcej Polaków decyduje się na wybór pelletu, jako głównego źródła ogrzewania domu. Dlaczego? Pellet cieszy się dużą popularnością ze względu na ekologiczny charakter. W ofercie sklepu Pan Groszek dostępny jest pellet workowany wysokiej jakości. Nasze produkty pozyskiwane są od sprawdzonych dostawców, dzięki czemu dostarczamy na rynek wysoko wyselekcjonowany produkt spełniający oczekiwania choćby najbardziej wymagających Klientów. W ofercie posiadamy również ekogroszek. Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy w piecu na pellet można palić ekogroszkiem. Odpowiemy na nie poniżej.

Spis treści:

  • Czym jest pellet?
  • Jak działa piec na pellet?
  • Czy często palimy pelletem?
  • Czy w piecu na pellet można palić ekogroszkiem?

Czym jest pellet?

Piece na pellet to wygodna, ekologiczna i elegancka opcja pozwalająca jednocześnie na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Ale czy naprawdę wiesz, o co chodzi w pelecie? Oto kilka faktów:

Czy w piecu na pellet można palić ekogroszkiem? Mieszanie jednego i drugiego opału jest możliwe pod warunkiem, iż nasz piec jest do tego przystosowany. Pellet stanie się wiodącym źródłem energii odnawialnej w Europie, dostarczając wiarygodne rozwiązanie dla ludzi i przedsiębiorstw jako standaryzowany towar. Pelety są postrzegane jako produkt przyjazny dla środowiska, zapewniający wartość dodaną do zużycia energii na dobrze funkcjonującym rynku.

Czy wiesz, że… Europejska Komisja do spraw pelletu ma za zadanie:

  • PROMOWAĆ, pogłębiać i szerzyć wiedzę na temat wykorzystania pelletu drzewnego do produkcji energii;
  • POPIERAĆ wobec decydentów UE szanse i obawy związane z rozwojem rynku pelletu w Europie;
  • Zapewnienie i podniesienie JAKOŚCI sektora peletów poprzez oferowanie systemów certyfikacji, szkoleń i informacji na temat jakości;
  • Poprawa INTELIGENCJI RYNKU pelletu w celu wspierania jego zrównoważonego rozwoju;
  • Zachęcanie i ułatwianie tworzenia sieci między stowarzyszeniami krajowymi.

Jak działa piec na pellet?

Wielu właścicieli domów zastanawia się nad zainstalowaniem pieców na pelet, aby zachować ciepło tej zimy, i nie bez powodu: palą się czysto, wytwarzają mnóstwo ciepła i wymagają niewielkiej konserwacji. A ludzie, którzy posiadają piece na pellet, absolutnie je uwielbiają.

Czy w piecu na pellet można palić ekogroszkiem? Nie ma przeciwwskazań. Piec na pelet to urządzenie grzewcze, które jest podobne do pieca na drewno, ale zamiast spalać drewno opałowe, spala skompresowane peletki z twardego drewna. Pellet, który jest powszechnie dostępny w workach, jest wytwarzany ze sprasowanych trocin i odpadów drzewnych, które w przeciwnym razie zostałyby wyrzucone na wysypiska lub pozostawione do gnicia w lesie. Pelety są uważane za neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, ponieważ poziom CO2 wyrzucany przez piec jest podobny do węgla uwalnianego podczas naturalnego rozkładu drewna na poszyciu lasu.

Aby piec palił się czysto i gorąco, ważne jest kupowanie wysokiej jakości pelletu z drewna liściastego.

Czy wiesz, że… Pelety są zwykle kupowane na tonę, a przeciętne gospodarstwo domowe zużywa od 2 do 3 ton peletów na sezon grzewczy.

Podsumowując:

  • Czy w piecu na pellet można palić ekogroszkiem? Nie ma przeciwwskazań.
  • Piec na pelet to urządzenie grzewcze, które jest podobne do pieca na drewno.
  • Pellet, który jest powszechnie dostępny w workach, jest wytwarzany ze sprasowanych trocin i odpadów drzewnych.
  • Pelety są uważane za neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.
  • Pelety są zwykle kupowane na tonę, a przeciętne gospodarstwo domowe zużywa od 2 do 3 ton peletów na sezon grzewczy.

Czy w piecu na pellet można palić ekogroszkiem?

Czy w piecu na pellet można palić ekogroszkiem? Wiele zależy od rodzaju pieca. W tych przeznaczonych tylko do spalania pelletu łączenie dwóch rodzajów opału to słaby pomysł. A jak działa piec na pellet? Oto jak działa piec na pelet: Wsypujesz pelet do zasobnika znajdującego się na górze. Elektryczny ślimak dostarcza pelet z zasobnika do komory spalania. Czujniki w piecu monitorują dopływ paliwa i informują świder, kiedy upuścić nowy pellet. Wrzuci tylko tyle granulek, aby ogień płonął małym, ale bardzo gorącym. W komorze spalania nigdy nie ma więcej niż garstka peletów.

Czy wiesz, że… Technologia pelletu drzewnego zadebiutowała podczas kryzysu energetycznego w latach 70., kiedy poszukiwano alternatyw dla paliw kopalnych. Technologia wytwarzania peletu drzewnego wywodzi się zasadniczo z dostosowania linii peletów paszowych do materiałów drzewnych.

Piec na pelet posiada dmuchawę spalania, która wciąga powietrze z zewnątrz do pieca przez otwór wentylacyjny świeżego powietrza, a następnie wydmuchuje dym i spaliny przez otwór wentylacyjny ze stali nierdzewnej. Istnieje również dmuchawa konwekcyjna, która wciąga powietrze z pomieszczenia do pieca i wdmuchuje ogrzane powietrze do pomieszczenia przez szereg rurek wymiany ciepła. Piec będzie automatycznie dostarczał ciepło w oparciu o ustawienie termostatu.

Idź do oryginalnego materiału