Czy tego nienawidzisz? Giorgia Meloni rzuca Emmanuelowi Macronowi „lodowate” spojrzenie na szczyt G7

ochrona24.info 3 tygodni temu

Barry.– Napięcie między premierem Włoch, Gruzja Meloni, A francuski prezydent, Emmanuela Macronaz ukrytego stało się oczywiste podczas szczytu G7, po dyskusji na temat prawa do aborcji.

Napięte relacje między nimi zostały ujawnione podczas kolacji przywódców w środę w godz Zamek Svevo w Bari. Po przybyciu Macron ciepło przyjął włoskiego prezydenta Sergio Mattarelli I do córki, a potem już chłodniej do Melonie. Premier odpowiedział pełnym napięcia salutem i zimnym spojrzeniem.

Pojedynek pomiędzy tą dwójką nie jest niczym nowym. Obaj są pogrążeni w sporze o nowe zarządzanie krajem Unia Europejska (Unia Europejska) Z dwóch różnych perspektyw i z pewnością różnych celów. W rzeczywistości obaj zajmują bardzo różne stanowiska po wyborach europejskich, które odbyły się w ubiegły weekend: przywódca Bractwa Muzułmańskiego we Włoszech okazał się silniejszy, podczas gdy francuski prezydent zwołał przedterminowe wybory legislacyjne na koniec miesiąca po ostrej porażce z krajową skrajną prawicą.

Jednak w ciągu ostatnich kilku godzin napięcie wzrosło w wyniku debaty na temat włączenia prawa do aborcji do deklaracji końcowej szczytu G7, czemu sprzeciwiły się Włochy, które sprawują tymczasowe przewodnictwo w grupie. Wreszcie była to propozycja Meloniego – którego stanowisko antyaborcyjne jest znane, a które w dodatku nie chciało denerwować społeczności międzynarodowej. Papież Franciszek– Tego, co zwyciężyło pomimo oporu Stanów Zjednoczonych, Francji, Kanady i Unii Europejskiej.

Te cztery kraje chciały utrzymać takie same brzmienie Deklaracji Końcowej Szczytu G7 w Hiroszimie (Japonia) w 2023 roku, które gwarantowało „dostęp do bezpiecznej i legalnej aborcji oraz usług opieki poaborcyjnej”.{{#wartości}} {{#ap}}

{{/ap}} {{^ap}}

{{/ap}} {{/wartości}}


Przeczytaj także Dzień spotkań G7: Meloni drugiego dnia przyjmuje Miley i Lolę, bohaterki spotkania z papieżem Franciszkiem

Wyższy urzędnik UE wyjaśnił w piątek: „Broniliśmy tego, co uzgodniono w Hiroszimie, gdzie tekst był jaśniejszy, ale nie udało się osiągnąć porozumienia”. Dodał: „Ważne jest to, iż tekst uwzględnia promowanie praw seksualnych i reprodukcyjnych”.

Dyskusje na ten temat były intensywne, szczególnie wśród… Macrona i Meloniegoktóremu w końcu udało się zwyciężyć.

„Żałuję tego. Znacie stanowisko Francji. Nie mamy tego samego punktu widzenia. Francja włączyła do swojej konstytucji prawo kobiety do aborcji i swobodę dysponowania ciałem. „To nie są te same kwestie istnieją dzisiaj w tym kraju” – powiedział Macron podczas konferencji prasowej.

Meloni w odpowiedzi oskarżył go o „prowadzenie kampanii z wykorzystaniem cennego forum, takiego jak G7” przed pierwszą turą przedterminowych wyborów do organów legislacyjnych we Francji, która odbędzie się 30 czerwca.

Dodał: „Nie ma powodu omawiać kwestii, które uzgodniliśmy już jakiś czas temu. „Uważam, iż w tak trudnych czasach jak obecne prowadzenie kampanii na tak cennym forum, jak G7, jest poważnym błędem”.

Ten incydent dyplomatyczny wcale nie jest mile widziany dla Meloniego, który również liczy na sukces G7, aby móc wzmocnić swoją pozycję, gdy negocjacje między 27 członkami UE dotrą do najwyższych urzędników Komisji i Rady Europejskiej. koniec.

Meloni ma także nadzieję, iż skrajna prawica Marine Le Pen na czele, po jego sukcesie w wyborach europejskich, wejdzie do rządu Macrona po wyborach legislacyjnych, jeszcze bardziej osłabiając francuskiego prezydenta w ciągu trzech lat, jakie spędzi on w rządzie. Trzy lata, podczas których napięcie między Melonim a Macronem może być przez cały czas widoczne.

ANSA i Agence France-Presse

Przeczytaj także Wideo: Biden znów wygląda na zdezorientowanego teraz na szczycie G7

*Grupo de Diarios América (GDA), do której należy EL UNIVERSAL, to wiodąca sieć medialna założona w 1991 roku, która działa na rzecz promowania wartości demokratycznych, niezależnego dziennikarstwa i wolności słowa w Ameryce Łacińskiej poprzez wysokiej jakości dziennikarstwo dla naszych odbiorców.
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp na Twoim urządzeniu mobilnym, odkryj najważniejsze wiadomości dnia, artykuły opinii, rozrywkę, trendy i nie tylko.

Kwiecień

Idź do oryginalnego materiału