Czego oczekują przedsiębiorcy? By ich głosy były brane pod uwagę przy Wiejskiej

2 dni temu
Ubiegły rok był z punktu widzenia polskiej gospodarki zły. Jak podkreśla Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, praktycznie otarliśmy się o recesję. Jego zdaniem wszystko wskazuje, iż w tym roku wrócimy na ścieżkę powolnego, ale jednak odczuwalnego wzrostu. Aby go nie spowolnić, rządzący powinni jednak uważnie wsłuchiwać się w głos przedsiębiorców. Interesujące dane przynosi opublikowany właśnie raport firmy doradczej Grant Thornton. Zapytała ona przedsiębiorców o największe bariery utrudniające im rozwój ich przedsiębiorstw. Na czoło zdecydowanie wysuwają się dwa czynniki. Aż 86 proc. respondentów wskazało na wysokie koszty pracy.


Niestety, ostatnia propozycja rządu w sprawie wzrostu wynagrodzenia minimalnego w roku 2025 jest złą informacją dla pracodawców - czytamy w komunikacie biura Rzecznika MŚP.


Jak wskazywał w swym stanowisku Adam Abramowicz, zbyt szybkie tempo wzrostu pensji minimalnej to droga donikąd. Konsekwencją będzie wzrost inflacji, szarej strefy, bezrobocia i spowolnienie rozwoju biedniejszych regionów Polski.

Druga bariera w rozwoju przedsiębiorstw to wysokie ceny energii. Dzięki inicjatywie Adama Abramowicza Sejm objął sektor MŚP zamrożeniem cen prądu. I tak jednak utrzymują się one na poziomie trudnym do udźwignięcia dla wielu firm, a nawet
Idź do oryginalnego materiału