Co katolik powinien zrobić w obliczu zbliżającego się Synodu o Synodalności?

1 rok temu

1. Różaniec w dłoń – bez modlitwy żadne nasze działanie nie będzie skuteczne.
2. Edukacja – każdy w miarę możliwości powinien czytać pożyteczne lektury duchowe, można polecić szczególnie takich autorów jak: Kardynał Jan Bona, Proboszcz z Ars, Jacek Woroniecki OP czy biskup Athanasius Schneider.
3. Lektura i promocja broszury Instytutu Piotra Skargi na temat synodalności, jest ona dostępna za darmo w wersji elektronicznej i papierowej, podarujmy ją księżom z naszej parafii. (https://piotrskarga.pl/synodalnosc/)
4. Nieustannie modlić się za biskupów wiernych Tradycji Kościoła Katolickiego, w szczególności za biskupa Josepha Stricklanda.
5. Pisać o swoich wątpliwościach na skrzynki mailowe biskupów diecezjalnych.
6. Rozmawiać ze swoją rodziną i otoczeniem na temat zagrożeń dla katolickiej moralności i dbać o czystość własnego życia.
7. Organizować, wspierać lub brać udział w spotkaniach i debatach, które śledzą ze zmysłem krytycznym wszelkie działania hierarchii, która w tej chwili urzęduje w Rzymie. Umożliwia nam nam to między innymi telewizja Pch 24.
8. Informować znajomych przez media społecznościowe i przypominać podstawy katechizmu, najlepiej w wydaniu kardynała Gasparriego.
9. Polemizować z ogólnopolskimi portalami, które w sposób niemerytoryczny będą kolportować propagandę synodalną.
10. Zachować zdrowy rozsądek!

Czym jest Synod o Synodalności?
Synod o Synodalności jest zastosowaniem doktryny Yvesa Congara OP czołowego myśliciela modernistycznego, który opracował metodę „reformy Kościoła” bez wywołania schizmy. Polega ona fe facto na zmianie ustroju Kościoła i uruchomieniu jego powolnego rozkładu. Zapowiedzi kardynała Grzegorza Rysia, o tym iż chodzi o stworzenie innego kościoła pokazują, iż wysoko postawieni hierarchowie chcą stworzyć wewnątrz Kościoła ukrytą i dobrze zakamuflowaną sektę.

Przeczytaj:

P. Krzemiński: Biskup, który strzeże depozytu

Idź do oryginalnego materiału