„Mój syn ma cztery lata. Czym on sobie zasłużył, na to, iż będzie źle traktowany w sądach rodzinnych, gdyby nie daj Boże, się kiedyś rozwiódł? Czy on zasługuje na to, iż według wszystkich statystyk największe prawdopodobieństwo, popełnienia samobójstwa wykazuje biały mężczyzna do 30 roku życia?
Czym on zasługuje na to, iż w medycynie tak naprawdę więcej inwestujemy w badania nad chorobami kobiecymi, niż męskimi? Ma cztery lata. On nikomu nie zrobił krzywdy.
Czy on zasługuje na to, iż w internecie świętymi krowami są kobiety?
Czym on zasługuje, iż mówi się, ucz swojego syna tego, żeby nie był agresywny wobec dziewcząt? Czym on zasługuje na to, żeby sugerowano, iż moje dziecko jest agresywne z samego faktu, iż jest mężczyzną? Niczym.
To nie jest równość.
Jestem za taką równością, którą była na samym początku. Ze równość oznacza, iż każdy z nas ma równe możliwości.
Uważam, iż teraz mężczyźni są dużo bardziej poszkodowani”.
To psycholog Julia Izmałkowa. Wiem, wiem, rakiety balistyczne właśnie zostały wystrzelone, a gówno trafiło w wentylator.
Czy walenie kogoś kością w łeb to przemoc, czy dowcip? Zależy od płci
W Bartoszycach pan z panią dyskutował o wyniku wyborów samorządowych w ich mieście.
Oboje byli pod wpływem alko. Pani (w emocjach) wyjęła z gara kość, na której gotowała zupę, przy czym mu przywaliła nią (kością) w łeb.
Facet trafił do szpitala. Trzeba było szyć. Prezenterka TVN Anna Seremak, słuchając tej relacji, literalnie popłakała ze śmiechu. Radośnie porechotali i reporterzy. W końcu to tylko chłop.
To teraz sobie wyobraźmy niemal identyczną sytuację.
W Bartoszycach pan z panią dyskutował o wyniku wyborów samorządowych w mieście.
Oboje byli pod wpływem alko. Pan wyjął z gara kość, przy czym przywalił pani nią w łeb. Kobieta trafiła do szpitala. Trzeba było szyć.
Jaka byłaby narracja odnośnie tego wydarzenia? Że to ch…Przemocowiec. A samiec twój wróg. Zakład?
Równość? No, nie sądzę.
Długie peany o równości, ale wszyscy mężczyźni to zboczeńcy
Jestem biały, jestem w średnim wieku, to oczywiste, iż muszę być boomerem i świnią.
I moje rzeczywiste poglądy w tej układance nie mają znaczenia.
Nie ma znaczenia, iż jestem za tym, aby kobiety za taką samą pracę dostawały takie same pieniądze (pomijając taki drobny element jak to: kto decyduje, czyja praca jest równa).
Nie ma znaczenia, iż jestem za tym, aby kobiety były prezesami spółek, jeżeli tylko będą miały ochotę na taki zapierdol (trzeba poświęcić wszystko, pracując 70- 80 godzin w tygodniu, całe życie specjalizując się w jednym temacie). Ich wolna wola.
Nie ma znaczenia, iż uważam, iż pranie, gotowanie, sprzątanie – to są zwyczajnie umiejętności, które przydają się w życiu. Zarówno mężczyznom jak i kobietom. Nie ma znaczenia, iż moim zdaniem facet ma umieć zmienić koło i pieluchę. I dupa mu od tego nie odpadnie.
Nie ma znaczenia, bo jestem podejrzany z racji płci i wieku. I chuj. Mam się posunąć, bo jestem facetem.
To jedna z naczelnych chorób pań na f. Długie peany o równości, ale wszyscy mężczyźni to debile i zboczeńcy.
Praktyka – iż przeciętny mężczyzna nie jest w żaden sposób odpowiedzialny za to jak jest ten świat skonstruowany i raczej nie jest temu winny (hint – mężczyzna z ustawień fabrycznych nie jest gwałcicielem, normalni faceci nie gwałcą kobiet, normalni faceci nie klepią ich po dupie, gdy one idą po ulicy i takich normalnych jest zdecydowana większość), gówno kogokolwiek obchodzi.
Równość jest jak dieta bezcukrowa
Wiele osób chce nie jeść cukru, ale przecież niemal każdy z chęcią opierdzieli jakiś deserek na mieście, n’est-ce-pas? Lodzika?
Nikt nie chce oddawać swoich przywilejów. A jak już trzeba robić coś ekstra, albo coś poświecić – to z automatu jest: nein, danke.
Część mężczyzn, nie chce równości, tylko powrotu do podległości kobiet. Ma być obiad zrobiony i pała obrobiona. Według tej idei, babom się we łbie poprzekręcało.
Część kobiet chce się mścić. Bo czują gniew. Za upokorzenia. Za przemoc. Za krzywdy, których doznały od mężczyzn. I wcale nie mają ochoty na jakąś tam równość, tylko na odpłatę. Niech ma jeden z drugim przejebane, przez dwie, trzy dekady a później się zobaczy.
Są społeczne stereotypy. Ojciec zabiera syna do restauracji – znaczy się tata na medal. Matka zabiera syna do restauracji – leniwa matka, nie chce jej się gotować. Facet na placu zabaw – wspaniały ojciec. Matka na placu zabaw – standard, albo leniwa suka, z dzieckiem bawić się nie chce, tylko je do piaskownicy wyrzuca itd. itp.
I kto za nie odpowiada? Faceci? Nie sądzę.
Są uwarunkowania biologiczne.
Niektóre zawody – np. lepiej płatne – są opanowane przez mężczyzn. Inne – gorzej płatne – przez kobiety. choćby w Szwecji, gdzie do równości płac przywiązuje się dużo większe znaczenie niż w Polsce, większość pielęgniarek to kobiety, a większość inżynierów to mężczyźni. Dlaczego mimo wsparcia państwa w proces równouprawnienia tak się dzieje? To, iż ja nie wiem, to spoczko. Ale specjaliści też tego nie wiedzą.
Same kobiety też mają lekki mindfuck. Z jednej strony kobiety są niezależne. Chcą być niezależne, chcą być traktowane partnersko i poważnie.
Z drugiej czytają/oglądają swoje porno, gdzie bohaterem jest bad boy, żołnierz, zawodnik z klatki, kierowca wyścigowy, gangster. Koleś, który jest bezczelny, ekscytujący, cyniczny, czarujący i głęboko w dupie ma partnerstwo (a teraz zerwę ci majtki, a później przytrzymam cię za włosy, lubię jak się krztusisz).
Koleżka, który prosto mówi, czego chce, dąży do tego i nie przeprasza za to kim jest.
Tak jak mówiła bohaterka Pokolenia Ikea: „Oczekujemy działania. Tu i teraz, nie za tydzień, nie za dwa. Faceci stali się strasznie nieogarnięci, niezdecydowani.Kobiety potrzebują dominacji. Marzą o tym, aby znalazł się facet, który sprawi, iż poczują się jak mała dziewczynka, podkulą ogon i nie będą wiedziały, co powiedzieć. No dobra, iż sprawi, iż zrobią wszystko. To takie proste”.
Tak, tak wiem, nie wszystkie. Wystarczająca większość. A jeżeli któraś tu zacznie pyskować w komentarzach, to powiem zaklęcie. Abrakadabra, 365 dni, 50 twarzy Greya a teraz Fourth Wing.
Z jednej strony kobiety są niezależne, ale z drugiej jeżeli na randce będziesz chciał, żeby ona zapłaciła za siebie, to będzie wasza ostatnia randka.
Ma być równość. Ale niech facet poda mi płaszcz, odsuwa krzesło, wstaje, kiedy wracam z łazienki i nosi za mnie ciężary (przy czym spokojnie jak będzie trzeba, to przeniosę sama 20 kilo gruzu, ale chce być traktowana jak kobieta).
Mi to pasuje. Lubię to. Tylko czy to jest równe traktowanie?
Równość ma swoją cenę
Którą trzeba zapłacić. A jak to z płaceniem bywa, nikt nie ma ochoty na regulowanie rachunku.
Wyobraźmy sobie, iż na 100 młodych kobiet z wykształceniem wyższym przypada prawie 156 mężczyzn. Skandal, nieprawdaż? Należałoby coś z tym zrobić, prawda? Może powinno się wprowadzić, jakieś parytety, ułatwiające kobietom edukację?? Albo specjalne programy stymulujące, kształcenie tej płci?
Ile osób, właśnie kiwa potakująco głową?
To informuję, iż jest na odwrót. Na 100 młodych mężczyzn z wykształceniem wyższym przypada prawie 156 kobiet. Co słyszą mężczyźni? Że są leniwi. Że są tępi. Że powinni się wziąć do roboty.
Skoro mężczyźni są zbyt leniwi, aby się uczyć, to może kobiety są za mało przebojowe, aby dostać podwyżkę?
Skoro potrzebujemy parytetów w zarządach spółek, to może potrzebujemy również parytetów wśród studentów i studentek?
Lecimy dalej.
Mężczyźni, żyją o około osiem lat krócej od kobiet. Sposób wyliczania emerytury tego jednak nie uwzględnia. Na dodatek mężczyźni przechodzą na emeryturę pięć lat później, niż kobiety.
Bardzo często – jak ktoś chce pokazać, iż jest bardzo postępowy – pada sformułowanie: w cywilizowanej Europie. Otóż, w cywilizowanej Europie, wiek emerytalny kobiet i mężczyzn jest zrównany. A w 23 krajach Europy kobiety muszą pracować dłużej niż w Polsce.
Wyjątki? Rosja. Białoruś. Ukraina i Mołdawia.
To teraz proszę mi powiedzieć, ile pań w ramach równości płci, gotowa jest pracować o pięć lat dłużej – czas start, słucham.
Przez ostatnie lata faceci słyszeli, iż nastąpił koniec toksycznej wersji męskości, mężczyzna może płakać, spełniać się w opiece nad dziećmi, czy prowadzeniu domu.
Pominę – iż jak facet się rozpłacze, to spora część kobiet spogląda na niego z niesmakiem, na zasadzie, co to za rozmazana pizda w rurkach?
Tylko teraz się okazało, iż świat się zatrzymał na moment, zmienił kierunek i znowu mężczyzna ma być wojownikiem/obrońcą i napierdzielać się z karabinem twarzą w twarz.
Ale dlaczego tylko my?
Obowiązek służby wojskowej dla kobiet jest od 2015 roku w Norwegii. Od 2017 w Szwecji. Teraz wprowadzić chce go Dania i jednocześnie wydłużyć taką służbę z czterech do 11 miesięcy.
To co panie sądzą o obowiązkowej służbie wojskowej, niezależnie od płci? Jak równość, to równość, nieprawdaż?
Na koniec
Uprzywilejowane są nieliczne elity. A większość przeciętnych facetów zwyczajnie ma przejebane (podobnie zresztą jak kobiet). I tak, tu wszyscy jesteśmy równi.
Czy kobiety mają interes w tym, aby mężczyźni stali się lepsi? To zależy, czy chcą mieć dorosłych, odpowiedzialnych partnerów, czy nie.
I w drugą stronę działa to dokładnie tak samo. W interesie mężczyzn jest, abyśmy mieli dorosłe, odpowiedzialne, spełnione partnerki.
Albo możemy dalej uderzać w ten bębenek, iż faceci/kobiety są odpowiedzialni za całe zło tego świata.
Chcesz dostawać powiadomienia o nowych notkach?
A czy Ty już wiesz, iż napisałem nową książkę? Strasznie mnie nudzi przypominanie o tym, ale ostatnio dostałem pytanie, czy to prawda, iż powstał film Pokolenie Ikea, więc chyba warto powtarzać pewne komunikaty.
Najnowsza moja powieść nosi tytuł „Ostanie tango”. I jest fajna, czasami zabawna, a czasami depresyjna. Ot, cały ja: 4,8/5 na Empiku.
I najwyższa moja ocena w historii na Lubimy Czytać (serwisie, który mnie strasznie nie lubi) 7,2/10.
Papier tu:
https://www.empik.com/ostatnie-tango-piotr-c,p1451745306,ksiazka-p
E-book tu:
https://www.legimi.pl/ebook-ostatnie-tango-c-piotr,b1163730.html
Audiobook tu:
https://www.legimi.pl/ebook-ostatnie-tango-c-piotr,b1166754.html
I tu:
https://www.storytel.com/pl/books/ostatnie-tango-2866315
Tyle. Buzi