Burmistrz Andrychowa Beata Smolec: Nie rezygnuję! – WIDEO

1 godzina temu

Od kilku tygodni z problemami zdrowotnymi boryka się burmistrz Andrychowa Beata Smolec. W gminie Andrychów pojawiły się spekulacje, iż z tego powodu może ona zrezygnować ze stanowiska. Dzisiaj (26 czerwca) burmistrza zabrała głos w tej sprawie.

25 maja w godzinach popołudniowych przebywająca w Urzędzie Miejskim w Andrychowie burmistrz Beata Smolec nagle źle się poczuła i po chwili straciła przytomność. Z magistratu przewiezioną ją karetką do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Jak się okazało burmistrz, jak później sama przyznała, miała problemy kardiologiczne. Od tej pory jest nieobecna w pracy. W przestrzeni publicznej pojawiły się spekulacje, iż może ona zrezygnować ze swojego stanowiska. Dzisiaj (26 czerwca) burmistrz Beata Smolec nagrała filmik, w którym przedstawiła swoją sytuację.

– Dzięki rehabilitacji z dnia na dzień czuję się coraz lepiej i wierzę, iż już niedługo wrócę do pełni sił. Chcę powiedzieć, iż nie noszę się z zamiarem rezygnacji z funkcji burmistrza Andrychowa. Moja nieobecność ma charakter wyłącznie przejściowy i wynika ze względów zdrowotnych. Dzisiaj skupiam się tak naprawdę na tym co najważniejsze, na zdrowiu. Ale chcę zapewnić, iż dzięki zaangażowaniu, odpowiedzialności i profesjonalizmowi, zarówno moich najbliższych współpracowników, jak i pracowników urzędu, pracowników jednostek organizacyjnych, podległych służb, wszystkie zadania realizowane są sprawnie, a mieszkańcy mogą liczyć na normalne funkcjonowanie samorządu – podkreśliła burmistrz Beata Smolec.

Idź do oryginalnego materiału