Bojkot nie trwał długo. Politycy mogą już udzielać wywiadów w wyzwolonej TVP

9 miesięcy temu
Zdjęcie: bojkot-nie-trwal-dlugo.-politycy-moga-juz-udzielac-wywiadow-w-wyzwolonej-tvp


Politycy upadłej partii PiS mieli zamiar bojkotować wyzwolenie spod ich reżimu media narodowe. Przynajmniej tak wynikało z grudniowych obietnic, ale ostatecznie zdecydowali się odstąpić od tego planu. Taką decyzję podjęło kierownictwo partii.

Bojkot państwowych mediów, który był planowany przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, został przerwany stosunkowo szybko. Kierownictwo partii Jarosława Kaczyńskiego postanowiło, iż członkowie PiS-u mogą znów korzystać z usług TVP i PR.

„Piętrzą się problemy społeczne, w tym od tygodni nierozwiązane protesty rolników, leśników, podnoszone są podatki. Niestety podporządkowane im media rządowe, przejęte siłowo, nielegalnie nie informują rzetelnie społeczeństwa o tych nadużyciach. Wobec powyższego, decyzją Prezydium Komitetu Politycznego PiS nasi politycy będą uczestniczyli w programach ogólnopolskich mediów rządowych, bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie odkłamywać zafałszowywaną tam rzeczywistość” – poinformował rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Dalej polityk podkreśla, iż „w żadnym wypadku nie oznacza to akceptacji sposobu przejęcie mediów publicznych!”.

„Nasza obecność wynika z obowiązku wobec Polaków, którzy zasługują na prawdę i rzetelny obraz aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce” – tak tłumaczył zmianę forntu rzecznik PiS.

Aplikacja Lega artis

Decyzja Prawa i Sprawiedliwości o zezwoleniu członkom partii na udział w programach telewizyjnych i radiowych państwowych mediów, takich jak TVP i Polskie Radio, oznacza zmianę kursu wobec wcześniejszych planów bojkotu. Pomimo zapowiedzi bojkotu, który miał być środkiem protestu wobec grudniowych zmian, jakie zachodziły w kontrolowanych przez PiS mediach, które służy im do szerzenia swojej propagandy.

Przyczyny takiej zmiany mogą być różne. Może to być wynik przemyśleń na temat braku skuteczności bojkotu, jego potencjalnych konsekwencji politycznych, czy też ewentualnych korzyści płynących z udziału w mediach publicznych.

Należy zauważyć, iż polityka medialna, zwłaszcza w kontekście mediów publicznych, odgrywa istotną rolę w kształtowaniu opinii publicznej i promowaniu politycznych przekazów. Dlatego decyzja o udziale w programach TVP i PR może być postrzegana jako próba wpływania na przekaz medialny i komunikację z wyborcami.


Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, iż nasze publikacje zasługują na wparcie pracowników, którzy codziennie przeszukują setki stron, możesz wesprzeć nas, przechodząc na stronę: Wesprzyj Lega Artis

Zastrzegamy, iż nie udzielamy porad prawny pro bono.

Daniel Głogowski

Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach starał się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii. Przez lata zyskał reputację rzetelnego dziennikarza. Kontakt z redakcją: [email protected]

Idź do oryginalnego materiału