Blisko 50-metrowe koło młyńskie stanęło pod Wielką Krokwią. Górale protestują

news.5v.pl 1 tydzień temu

Dlaczego to jest ważne?

Konstrukcja tego typu wymaga zgody na budowę lub zgłoszenia budowy, które nie wpłynęło do wydziału architektury Starostwa Powiatowego w Zakopanem. W miejscu ustawienia koła młyńskiego obowiązują miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, które zakazują stawiania nowych obiektów budowlanych, w tym obiektów tymczasowych.

Co powiedział szef Inspektoratu?

— Wszczęliśmy postępowanie w tej sprawie i po zebraniu dowodów będzie wydane odpowiednie rozstrzygnięcie – powiedział PAP szef Inspektoratu Jan Kęsek. Dodał, iż od 2003 r. dopuszczalna jest samowola budowlana i w związku z tym Inspektorat będzie musiał najpierw zaproponować inwestorowi legalizację tej konstrukcji. o ile taka legalizacja nie zostanie doprowadzona do końca, to dopiero wówczas będzie można wydać nakaz rozbiórki.

Jakie są dalsze kroki?

PINB ma miesiąc na rozpatrzenie sprawy, a od momentu zakończenia postępowania inwestor będzie miał kolejny miesiąc na wypowiedzenie się w sprawie. W związku z tym procedura może się przedłużać. — Samowolnik też ma prawo do uczestniczenia w postępowaniach administracyjnych jako strona. Niezależnie czy działał on w sposób legalny czy nie, musimy wszystko przeprowadzić zgodnie z procedurą – dodał Kęsek.

Czytaj także:

Idź do oryginalnego materiału