O współpracy samorządu z Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną rozmawiano w hotelu zamku w Baranowie Sandomierskim. W spotkaniu uczestniczyli także przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie strefy oraz zaprzyjaźnione instytucje otoczenia biznesu.
– Chcemy promować działalność strefy przy wsparciu jednostek samorządu terytorialnego – powiedział dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie Norbert Mastalerz.
Obecny na spotkaniu prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak powiedział, iż wprawdzie w tarnobrzeskiej części strefy powoli zaczyna wyczerpywać się miejsce pod nowe inwestycje, to w planach jest wytyczenie nowego terenu. Prezydent wskazuje tu na działki w sąsiedztwie obwodnicy miasta na osiedlu Sobów.
– Ponadto staramy się przedstawiać miasto jako miejsce gdzie biznes łączy się z rekreacją – dodaje Łukasz Nowak.
O dobrej współpracy na linii samorząd władze strefy ekonomicznej mówił burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon. Przypominał on że, wiele lat temu dzięki ówczesnym decyzjom gmina przejęła od Dezametu część dróg na terenie podstrefy w Nowej Dębie. Pozwoliło to otworzyć nowe tereny inwestycyjne oraz wykonać modernizacyjne infrastruktury takiej jak drogi, chodniki czy kanalizacja sanitarna. – W ostatnich latach w obie nasze podstrefy zainwestowaliśmy około 40 milionów złotych. To dziś procentuje – mówi burmistrz.
Obszar Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obejmuje 35 powiatów ziemskich i grodzkich, w tym 261 gmin zlokalizowanych w województwach: podkarpackim, lubelskim i mazowieckim.