B.Ratter: Dziś wyślij opinię na temat podstaw programowych do MEN!

solidarni2010.pl 8 miesięcy temu
Felietony
B.Ratter: Dziś wyślij opinię na temat podstaw programowych do MEN!
data:13 maja 2024 Redaktor: Redakcja

Rozbudzanie instynktu, który utrudnia lub wręcz uniemożliwia społeczeństwu zdobycie wiedzy i kwalifikacji koniecznych do produkcji dobrobytu, bez którego hasło wolności staje się pustym frazesem

Dziś wyślij opinię na temat podstaw programowych do MEN na adres: [email protected]. Termin upływa 13 maja, w poniedziałek.

Więcej: https://nauczycieledlawolnosci.pl/2024/05/12/trwa-walka-o-podstawy-programowe/

Jeszcze tylko do poniedziałku, 13 maja realizowane są konsultacje publiczne podstaw programowych.

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko znało bohaterów narodowych, wiedziało, kim są Żołnierze Niezłomni, Zawisza Czarny, Stanisław Staszic, Piotr Skarga, Romuald Traugutt, Władysław Grabski, Stefan Starzyński...

jeżeli chcesz, żeby wiedziało, co wydarzyło się na Westerplatte, pod Wizną, pod Tobrukiem, pod Monte Cassino...

Jeśli chcesz, żeby wiedziało, co to było Radio Wolna Europa czy „Solidarność Walcząca”, co działo się w kopalni Wujek...

Jeśli chcesz, aby młodzież znała „Pana Tadeusza” w całości, „Trylogię” , „Konrada Wallenroda” i pieśni patriotyczne oraz „Zemstę, a dzieci uczyły się „Katechizmu polskiego dziecka”...

STOWARZYSZENIE NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Trwa walka o kondycję naszych dzieci i wnuków. To walka o ich duszę i ciało, którą prowadzą wciąż ci sami pragnący na drodze rewolucji dokonać zniszczenia! Pani Barbara Nowacka i inne panie z obecnego rządu doskonale realizują teorię rewolucji odwróconej Wilhelma Reicha.

Rewolucję może poprzeć tylko społeczeństwo ciemne, niewykształcone, prymitywne nie rozumiejące rzeczywistości- ostrzegał w 2016 roku Krzysztof Karoń wyjaśniając Korzenie rewolucji seksualnej- Nikt nigdy w Polsce w żadnej szkole ani żadnej uczelni nie uczył ludzi historii marksizmu. W związku z tym większość ludzi nie wie skąd się wzięły te zjawiska, które są codziennością dzisiaj i nie wie, w jaki sposób może sobie z tym poradzić.

Bez względu na to jaki jest deklarowany cel wczesnej seksualizacji dzieci, jej praktycznym skutkiem jest sztuczne rozbudzanie instynktu, który utrudnia lub wręcz uniemożliwia społeczeństwu zdobycie wiedzy i kwalifikacji koniecznych do produkcji dobrobytu, bez którego hasło wolności staje się pustym frazesem.

Każdy proces edukacji i wychowania opiera się i musi opierać się na przymusie, który w optymalnych warunkach jest zastępowany przez pozytywny autorytet rodziców i wychowawców, a w starszym wieku przez wyuczony mechanizm automotywacji. Sztuczne rozbudzanie popędu seksualnego u dzieci i młodzieży musi zakłócać ten proces i powadzić do ich społecznego upośledzenia, musi więc budzić opór rodziców (w każdym razie budził, gdy jeszcze oni sami nie zostali pozbawieni zdolności logicznego myślenia) i prowadzić do stosowania różnych, czasami brutalnych środków dyscyplinujących.

(…) Warto wyjaśnić jaką rolę odgrywa seks w nowym marksizmie. Twórca teorii rewolucji marksistowskiej, Wilhelm Reich, austriacki psychoanalityk i komunista skonstatował w Berlinie w 1929 roku :

wyzwolenie popędu seksualnego powinno zniszczyć etos pracy czyli podstawę istniejącego systemu społecznego, a zatem doprowadzić do jego upadku, a władzę nad wyzwolonym społeczeństwem obejmą ci, którzy przeprowadzą rewolucje seksualną.

Krzysztof Karoń ostro zwrócił się do władz (bezskutecznie) : to wychowanie krytyczne będzie uprawiane przez ten rząd bo ten rząd nie chce tego zmienić i albo jest to banda idiotów albo jest to banda przestępców. Podkreślał, iż nie nawiązuje ani do religii ani do patriotyzmu ani kultury i zwracał uwagę słuchaczy na to, gdyby nie popęd seksualny toby nikogo na tej Sali nie było.

Ostrzegał przed tym samym przed czym ostrzegał Henryk Glass w artykule „Ślepota warstw oświeconych” w 1930 roku: Wybuchy rewolucyjne, pchające masy przeciwko panującemu ustrojowi politycznemu, społecznemu i gospodarczemu, nigdy nie są wynikiem świadomych dążeń tych mas.

Organizuje rewolucje zawsze stosunkowo niewielka grup a zawodowych rewolucjonistów, umiejętnie wykorzystująca i pogłębiająca niezadowolenie mas i prowadząca te masy do zbrojnego buntu. Powodzenie wybuchu rewolucyjnego zależne jest od wielu czynników, ale w szczególności od rozkładu moralnych podstaw, myśli i woli w łonie warstw przodujących i rządzących w narodzie, a potem dopiero od energii grupy rewolucyjnej i od stopnia wzburzenia mas ludowych.

Właśnie na ten rozkład warstw przodujących narodu, a więc w obecnych czasach inteligencji, czyli warstwy oświeconej, pragniemy zwrócić uwagę naszych czytelników. Tę rewolucję w umysłach przeprowadza literatura, rozpowszechniająca najrozmaitsze sugestie, teoryjki i teorie, często ubierane w poważną szatę nauki. Rodzą się prądy, zachwalające pewne szablony myślenia, podważające podstawy istniejącego ustroju moralnego, politycznego, społecznego i gospodarczego.

Nowe poglądy i teorie chrzci się mianem postępu i reklamuje jako najlepszą receptę na zabezpieczenie wolności i szczęśliwości powszechnej. Równorzędnie piętnuje się panujący ustrój, jako wstecznictwo, tyranię, przeżytek etc. fikcja ta nie jest oczywiście przypadkowa: ma ona swe źródło zawsze w tajnikach międzynarodowego rewolucyjnego spisku.

Zastrzec przy tem musimy, iż nie uważamy się wcale za przeciwników postępu, opartego na doświadczeniu historii i zdrowej ewolucji Właśnie historia poucza, iż z tym rozumem nie jest dobrze. Dotąd bowiem ludzie nie zrozumieli, iż wiele pięknych teorii niesie skutki straszliwe i iż tylko taka teoria jest coś warta, która w życiu praktycznym daje wyniki dobre.

Nigdzie zaś nie znajdziemy tylu wskazań dla wartościowego postępu i tylu ostrzeżeń, co w doświadczeniach przeszłych pokoleń. W wieku XVIII we Francji tysiące pięknych upudrowanych głów arystokratycznych, szlacheckich i mieszczańskich poddaje się teoriom, które później w swej logicznej konsekwencji prowadzą te głowy pod gilotynę. Rewolucję francuską przygotowała wielka ofensywa intelektualna przeciwko monarchii, przeciwko podstawom ładu społecznego, przeciwko religii, przeciwko wszelkiemu autorytetowi. (Henryk Glass w zeszycie 33, tom IV, rocznik 1930.)

Bożena Ratter
Idź do oryginalnego materiału