97,4% odpadów LG zrecyklingowane. Nowy raport pokazuje postęp firmy

enerad.pl 1 dzień temu

Redukcja emisji gazów cieplarnianych coraz bliżej celu

LG poinformowało, iż całkowite emisje bezpośrednie i pośrednie wyniosły w 2024 roku 910000 ton ekwiwalentu CO₂. To oznacza, iż firma zbliża się do założonego celu na 2030 rok, którym jest ograniczenie emisji do poziomu 878000 ton.

Cel redukcji zakłada zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 54,6% w porównaniu z poziomem z 2017 roku. Osiągnięcie tego wyniku było możliwe dzięki wdrożeniu energooszczędnych urządzeń i technologii ograniczających emisje w różnych procesach produkcyjnych.

Obniżenie emisji z użytkowania produktów

LG kontynuuje również działania w zakresie redukcji emisji Scope 3, związanych z użytkowaniem produktów przez klientów. W 2024 roku emisje z tego zakresu spadły o 19,4% w porównaniu z rokiem 2020. W osiągnięciu tego wyniku pomogło zastosowanie technologii opartych na sztucznej inteligencji i oszczędzających energię.

Firma była pierwszym południowokoreańskim producentem sprzętu AGD, którego cele redukcji emisji zostały zatwierdzone przez Science Based Targets initiative (SBTi). Do 2030 roku LG planuje zmniejszyć emisje Scope 3 o 20% w siedmiu kluczowych kategoriach produktowych, bazując na poziomie emisji z 2020 roku.

Sukcesy w gospodarce obiegu zamkniętego

W 2024 roku LG osiągnęło 97,4% poziomu recyklingu odpadów w swoich zakładach produkcyjnych na całym świecie. Tym samym firma przekroczyła swój cel na 2030 rok, wynoszący 95%.

Ponadto, LG zebrało 532630 ton zużytego sprzętu elektronicznego z 91 lokalizacji w 56 krajach. Od 2006 roku firma zgromadziła już ponad 5 milionów ton takich urządzeń. LG zwiększyło także wykorzystanie plastiku pochodzącego z recyklingu w swoich produktach o 36% rok do roku.

Wzrost dostępności produktów i usług

LG podkreśla swoje działania na rzecz zwiększenia dostępności swoich produktów i usług dla wszystkich użytkowników. LG Comfort Kit obejmuje już 14 produktów ułatwiających obsługę niezależnie od wieku, płci czy poziomu sprawności.

Dodatkowo firma wprowadziła takie rozwiązania jak odczyt ekranu i jednoczesne wyjście audio dla aparatów słuchowych i głośników w telewizorach OLED. W kioskach pojawiły się funkcje regulacji wysokości i klawiatury dotykowe. Firma oferuje także usługi dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym konsultacje w języku migowym, wsparcie dla seniorów i edukację w sklepach.

Zarządzanie i ESG

LG rozwija swoje podejście do odpowiedzialnego zarządzania. Rada dyrektorów działa zgodnie z zasadami niezależności, przejrzystości i specjalistycznej wiedzy. Coraz większą rolę odgrywa także Komitet ESG, nadzorujący działania z zakresu zrównoważonego rozwoju.

W łańcuchu dostaw LG wspiera wspólny rozwój poprzez audyty ESG prowadzone przez niezależne podmioty zgodnie ze standardami Responsible Business Alliance (RBA).

Międzynarodowe uznanie dla działań LG

Dzięki konsekwentnym działaniom, LG znalazło się w gronie 1% najlepszych firm według Corporate Sustainability Assessment (CSA) S&P Global już drugi rok z rzędu. Firma otrzymała także ocenę „A” od Morgan Stanley Capital International (MSCI) piąty rok z rzędu. Ponadto od 13 lat LG nieprzerwanie znajduje się w indeksie Dow Jones „Best-in-Class World Index”.

Zobacz również:
  • Ekovoltis i LG: zielona energia dla fabryki produkującej 10 milionów urządzeń rocznie
  • LG stawia na chłodzenie centrów danych. Nowy cel: lider HVAC do 2030 r.
  • LG inwestuje w Europie: przejęcie OSO i podwojenie sprzedaży pomp ciepła do 2030 r.

Źródło: LG Electronics

Idź do oryginalnego materiału