Powiat Gnieźnieński nie zamierza poprzestać na wizualizacjach. W tym tygodniu ogłosi przetarg na budowę pełnowymiarowego boiska przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Gnieźnie. To inwestycja o wartości ponad 6 milionów złotych, z czego 2,5 mln zł pochodzi z dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Chcemy, aby to nie była tylko fotografia z naniesioną nową inwestycją – podkreśla starosta Tomasz Budasz.
Boisko dla uczniów i sportowców
Nowe boisko ma służyć nie tylko uczniom SOSW nr 2, ale także całej lokalnej społeczności. Pełnowymiarowy obiekt sportowy to szansa na rozwój sportu w regionie, organizację zawodów i treningów na profesjonalnym poziomie. Dla podopiecznych ośrodka to nie tylko miejsce do aktywności fizycznej – to także przestrzeń do integracji, rehabilitacji i budowania pewności siebie.
2,5 mln zł z Ministerstwa
Powiat pozyskał na tę inwestycję 2,5 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Reszta środków pochodzi z budżetu powiatu. To jedna z największych inwestycji sportowych w powiecie w ostatnich latach.
Działamy!
Działamy! – deklaruje starosta Budasz. I jak widać – nie są to puste słowa.
Przetarg ma zostać ogłoszony w bieżącym tygodniu. Po wyłonieniu wykonawcy prace budowlane będą mogły ruszyć. Nowe boisko powinno być gotowe w ciągu najbliższych miesięcy.
Sport dla wszystkich
Inwestycja w infrastrukturę sportową to inwestycja w zdrowie, integrację i jakość życia mieszkańców. Dla SOSW nr 2 to kolejny krok w stronę nowoczesnej i dostępnej przestrzeni dla uczniów z niepełnosprawnościami. A dla Powiatu Gnieźnieńskiego – dowód na to, iż słowa przekuwane są w czyny. Nie tylko wizualizacje, ale realne inwestycje.

3 dni temu







![Finał ćwiczenia „Home run’ z udziałem brytyjskich studentów w Żaganiu [ZDJECIA]](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2026/06/5b50f253c52e8cce5c1c3d4e1e0c0359_xl.jpg)