50 opolskich artystów otrzymało stypendia „Marszałkowskie Talenty”

1 dzień temu
fot. Radio Doxa

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego co roku przyznaje 50 artystom i ambasadorom kultury stypendia „Marszałkowskie Talenty”, jako wyraz wdzięczności i docenienia ich wkładu w dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele sceny muzycznej, artystycznej, teatralnej, filmowej, ale także osoby zajmujące się opieką nad zabytkami czy upowszechnianiem kultury.

– Samorząd województwa wydaje prawie 100 mln zł rocznie na kulturę. Dla mnie osobiście te stypendia są wyjątkowe, bo są indywidualne. Jak spotykam po latach artystów, to przyznają, iż te pieniądze były im naprawdę potrzebne – mówi wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca.

– Stypendia artystyczne „Marszałkowskie Talenty” są prowadzone przez samorząd województwa opolskiego od 2017 roku i każdego roku przyznajemy 50 stypendiów artystycznych w kwocie 7600 zł – tłumaczy Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

– Zajmuję się bardzo wszechstronnie muzyką, a poza tym pracuję w ośrodku kultury jako organizator działalności kulturalnej. Urząd Marszałkowski bardzo też wspiera mój zespół, już pomógł mi wydać 2 płyty – przyznaje Natalia Rygiel, tegoroczna stypendystka.

Podczas gali przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu stypendia laureatom wręczył wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. Jak sam przyznaje, zarządowi województwa bardzo zależy na budowaniu silnego dziedzictwa kulturowego na Opolszczyźnie i dokładają wszelkich starań, aby opolscy artyści mogli się wyrażać bez obaw o to, co przyniesie przyszłość.

Autor: Damian Serwuszok

Zbigniew Kubalańca, Agnieszka Kamińska, Natalia Rygiel

Zbigniew Kubalańca, Agnieszka Kamińska, Natalia Rygiel, Anton Komar

Idź do oryginalnego materiału