[skip_ads] Przez najbliższe 4 dni w Łomży królować będzie teatr. Wszystko za sprawą 39. Międzynarodowego Festiwal Teatralnego WALIZKA. W tym roku impreza odbywa się nie na przełomie maja i czerwca, ale pod koniec czerwca. Łomżanie pamiętali jednak o tej zmianie i najwyraźniej nie mogli doczekać się rozpoczęcia WALIZKI, o czym niech świadczą tłumy na pierwszym spektaklu oraz szybkie tempo nabywania darmowych wejściówek na część spektakli.
W czwartek (25 czerwca) w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia festiwalu. Wśród zaproszonych gości pojawili się parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, gminy, powiatu i województwa oraz resortu kultury.
- Ministerstwo od lat wspiera festiwal, także finansowo. Wspieramy też Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Pracujemy nad przedłużeniem umowy o współpracę - powiedziała Donata Jaworska, dyrektor Departament Narodowych Instytucji Kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowe




![Magiczna Noc Świętojańska w Serafinie. Mieszkańcy i goście powitali lato [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/731067906_1230026489151180_7111757826882863479_n.jpg)




