39. WALIZKA otwarta. W Łomży znów króluje teatr! [VIDEO i FOTO]

mylomza.pl 2 dni temu
Łomża znów stała się ogólnopolską stolicą teatru! W czwartek (25 czerwca) rozpoczął się 39. Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA. Tegoroczne hasło imprezy to „Teatr – Mosty Porozumienia”.
[skip_ads] Przez najbliższe 4 dni w Łomży królować będzie teatr. Wszystko za sprawą 39. Międzynarodowego Festiwal Teatralnego WALIZKA. W tym roku impreza odbywa się nie na przełomie maja i czerwca, ale pod koniec czerwca. Łomżanie pamiętali jednak o tej zmianie i najwyraźniej nie mogli doczekać się rozpoczęcia WALIZKI, o czym niech świadczą tłumy na pierwszym spektaklu oraz szybkie tempo nabywania darmowych wejściówek na część spektakli.

W czwartek (25 czerwca) w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia festiwalu. Wśród zaproszonych gości pojawili się parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, gminy, powiatu i województwa oraz resortu kultury.


- Ministerstwo od lat wspiera festiwal, także finansowo. Wspieramy też Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Pracujemy nad przedłużeniem umowy o współpracę - powiedziała Donata Jaworska, dyrektor Departament Narodowych Instytucji Kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowe
Idź do oryginalnego materiału