
2 kwietnia 2025 r. minie dokładnie 20 lat od dnia, gdy odszedł św. Jan Paweł II – papież Polak i patron Wadowic. Z tej okazji miasto zaplanowało szereg uroczystości upamiętniających swojego najsłynniejszego mieszkańca. Burmistrz Bartosz Kaliński oraz lokalne instytucje zapraszają mieszkańców i pielgrzymów do wspólnego celebrowania tej wyjątkowej rocznicy.
Uroczystości pod Pomnikiem Papieskim i Msza Święta
Główne obchody odbędą się 2 kwietnia.
O godzinie 11:45 pod Pomnikiem Papieskim na wadowickim rynku odbędzie się ceremonia złożenia kwiatów, po której o 12:00 w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.
Zapraszamy wszystkich, by razem uczcić pamięć naszego wielkiego rodaka – mówi burmistrz Bartosz Kaliński.
Wystawa „SZUKAŁEM WAS I TERAZ PRZYSZLIŚCIE DO MNIE”
Od 28 marca do 9 kwietnia na rynku można oglądać niezwykłą wystawę fotograficzną przygotowaną przez Wadowickie Centrum Kultury we współpracy z Urzędem Miejskim.
Ekspozycja zatytułowana „SZUKAŁEM WAS I TERAZ PRZYSZLIŚCIE DO MNIE” prezentuje zdjęcia udostępnione przez agencję Agence France-Presse, ukazujące ostatnie dni i pogrzeb Jana Pawła II.
To wzruszająca podróż w czasie, która przypomina, jak głęboko papież poruszył serca milionów ludzi – podkreślają organizatorzy.
Premiera filmu „21.37” w Wadowickim Kinie Centrum
W środę, 2 kwietnia, o 21:37 w Wadowickim Kinie Centrum odbędzie się premiera filmu „21.37”.
Produkcja opowiada o niezwykłych wydarzeniach, które rozegrały się w Polsce po śmierci papieża. T
To był czas, gdy czas się zatrzymał. Chcemy przypomnieć tamten mistyczny moment – mówią twórcy.
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu i medal dla ks. Gila
Rada Powiatu Wadowickiego zwołała nadzwyczajną sesję okolicznościową, która odbędzie się w auli szkoły muzycznej.
Przewodniczący Józef Łasak zapowiedział, iż podczas uroczystości ks. Jakub Gil, wieloletni proboszcz wadowickiej bazyliki, otrzyma medal „Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego”.
Wadowice od lat pielęgnują dziedzictwo Jana Pawła II, a tegoroczne obchody są szczególne nie tylko ze względu na okrągłą rocznicę, ale także na zaangażowanie całej społeczności.
Dla nas to nie tylko historia, ale żywa tradycja, która nas jednoczy – podsumowuje burmistrz Kaliński.