22.04.2024 r. pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wzięli czynny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi poprzez udział w sadzeniu sosnowego lasu w Nadleśnictwie Ostrołęka, leśnictwo Lelis.
Dzięki współpracy ze wspaniałymi ludźmi z pasją tj. leśników z Nadleśnictwa Ostrołęka, na czele z Nadleśniczym Zdzisławem Gadomskim, którzy dbają o lasy – pracownicy Funduszu mogli dowiedzieć się nie tylko jak wygląda praca leśników, ale również przekonać się jak bardzo jest to ciężka i odpowiedzialna praca. Podczas sadzenia młodego pokolenia sosny zwyczajnej pracownicy nadleśnictwa opowiadali również o swojej codziennej pracy. Sadzenie lasu było dla pracowników Funduszu nowością, ale po profesjonalnym instruktażu – wyposażeni w kostur Pottiputki oraz kosze wypełnione sadzonkami – obsadzili sadzonkami sosny kontenerowej 0,5 ha powierzchni. Pracownicy WFOŚiGW w Warszawie posadzili blisko 4 tysięcy sztuk sosny kontenerowej, która zanim trafiła na powierzchnię potrzebowała 1 roku na wzrost.

















![22. biogazownia PGB już działa. Może zasilić 4 tys. domów [WIDEO]](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/przeciecie-wstegi-biogazownia-dlugoszyn-1.jpg)










![[PILNE] Zmiany w diecezji rzeszowskiej. Leon XIV mianował koadiutora](https://static.deon.pl/storage/image/core_files/2026/6/24/66e7ce22e6f195180102a06a25ad11a1/webp/deon/feed/372398_xpqS_bp_Chudzio_98.jpg.webp)
